Kategorie

Pas do transferu pacjentów – jednoosobowy Alpha® Holding Belt PM-070.10-5

Pas do transferu pacjentów – jednoosobowy Alpha® Holding Belt PM-070.10-5
Pas do transferu pacjentów.

Pas pozwala na optymalne użycie siły, zachowanie zdrowej i bezpiecznej dla kręgosłupa postawy przy podnoszeniu chorego z pozycji leżącej lub siedzącej do stojące

Więcej szczegółów

pas do transferu pacjentów

110,00 zł

Pas do transferu pacjentów – jednoosobowy Alpha® Holding Belt PM-070.10-5
Cena:110zł
Informacje osobowe*
Nazwa
Adres email
Numer telefonu
Twoja wiadomość *
* Pola obowiązkowe

Pas do transferu pacjentów – jednoosobowy Alpha® Holding Belt PM-070.10-5

Pas do transferu pacjentów – jednoosobowy pozwala na optymalne użycie siły, zachowanie zdrowej i bezpiecznej dla kręgosłupa postawy przy podnoszeniu chorego z pozycji leżącej lub siedzącej do stojącej, a następnie jego przemieszczaniu w inne miejsce. Jest on umieszczony wokół tali pacjenta lub opiekuna i zamykany na rzep. Należy go dociąć do wielkości obwodu talii każdego pacjenta. Pas do transferu posiada kilka uchwytów, dzięki którym opiekun może kontrolować przepływ ruchu, na przykład podczas przenoszenia pacjenta na krzesło lub podczas pomocy w procesie wstawania. Pas jest również niezawodną pomocą w chodzeniu, szczególnie dla osób chodzących niepewnie, uczących się chodzić na nowo, zataczających się na boki. Pas umocowany na pacjencie lub opiekunie pozawala kontrolować niepewny chód. Maksymalne obciążenie 200 kg. PAS JEDNOOSOBOWY PM070.10-5 jest prostszą alternatywą dla pasa z serii Alpha® Spełnia jednak taką samą funkcję. Produkt ten jest dobrym narzędziem do nauki transferu pacjenta, a jego następcą powinien być pas z serii Alpha®

W trosce o kręgosłup opiekuna i bezpieczeństwo pacjenta…

Pas do transferu pacjenta jest niezawodną pomocą przy podnoszeniu i przemieszczaniu osoby niepełnosprawnej, a także w trakcie asekurowania osób o niepewnym chodzie. Dzięki swojej konstrukcji pozwala on na optymalne użycie siły i rozłożenie ciężaru (maksymalnie 200 kg) oraz zabezpiecza kręgosłup opiekuna przed nadwyrężeniem, a samego pacjenta przed upadkiem.

Jak stosować pas do transferu i asekuracji pacjenta

Wykonany z antypoślizgowego materiału pas trzymający mocuje się w talii opiekuna i / lub jego niesprawnego podopiecznego i zabezpiecza zapięcie odpowiednią klamrą. Dzięki wielu uchwytom, w które wyposażony jest pas, łatwo kontrolować sytuację. Z uchwytów korzysta zarówno pacjent, przytrzymując się pasa opiekuna, jak i opiekun, podtrzymując pacjenta dzięki uchwytom przy jego pasie. Proces podnoszenia, wstawania, przesadzania, a także kontrolowania niesprawnego chodu pacjenta jest znacznie uproszczony.

W jakich przypadkach taki pas przydaje się najbardziej

  • Przy podnoszeniu chorego z pozycji leżącej do siedzącej i / lub stojącej.
  • W trakcie przesadzania niesprawnego ruchowo pacjenta, np. z łóżka na wózek.
  • Jako asekuracja, podczas nauki chodzenia, w terapiach pourazowych.
  • Dla kontroli i bezpieczeństwa - w przypadku chwiejnego chodu, zataczających się pacjentów etc.


Uwaga – gwarancja producenta 3 lata. 

czas dostawy: jeżeli  produkt jest w magazynie 4-7 dni

Nasz Sklep Medyczny, TMC POLSKA- Professional Medical Store,  działa na rynku od ponad 10 lat - wyposaża i zaopatruje w specjalistyczny sprzęt medyczny zarówno wielkie szpitale, kliniki: (sale operacyjne, laboratoria, SOR) jak i gabinety medyczne, publiczne i niepubliczne. 

Sprawdź produkty z oferty naszego sklepu w super cenach!
Taniej nawet o 60%!
Sprawdź promocje >> >