Kategorie

Co to jest diatermia chirurgiczna?

Diatermia chirurgiczna

Diatermia chirurgiczna to nowoczesny sprzęt wspierający pracę lekarzy różnych specjalności, wykorzystywany również w weterynarii. Urządzenie tego typu, znane również jako elektrokoagulator, może być stosowane na wiele sposobów. W zależności od jego dokładnych parametrów oraz użytych akcesoriów diatermia chirurgiczna może być wykorzystywana w:

 • chirurgii ambulatoryjnej, pediatrycznej, naczyniowej, plastycznej, neurochirurgii itd.,

 • pierwszej pomocy,

 • stomatologii,

 • dermatologii,

 • otolaryngologii,

 • urologii,

 • ginekologii,

 • okulistyce,

 • endoskopii,

 • weterynarii
 • kosmetologii.


Diatermia chirurgiczna SURTRON

Elektrokoagulatory, kautery chirugiczne

Elektrokagulatory to narzędzia chirurgiczne wykorzystujące napięcie elektryczne. Dzięki temu, że stosują bardzo duże częstotliwości (ok. 200 kHz), prąd nie ma negatywnego wpływu na organizm. Przepływa jednak przez ciało pacjenta, które jest naturalnym przewodnikiem, produkując ciepło. W efekcie koagulator chirurgiczny znany również jako nóż elektrochirurgiczny lub skalpel elektryczny może przecinać tkanki przy wykorzystaniu wysokiego napięcia. Ustawienie aparatu na niskie napięcie sprawia, że diatermia nadaje się do koagulacji tkanek. Możliwe jest te zastosowanie jednoczesnego cięcia z koagulacją dzięki zastosowaniu prądu zmiennego.

Urządzenie do elektrokoagulacji - elektrokauter

Odpowiednio dobrany elektrokoagulator wraz z zestawem akcesoriów to niezwykle ważne narzędzie przydatne w każdej sali zabiegowej. Szeroki wybór modeli dostępnych w naszej ofercie pozwoli wybrać odpowiedni aparat do elektrokoagulacji, niezależnie od potrzeb. Proponujemy renomowane diatermie chirurgiczne Surtron włoskiego producenta LED SpA zapewniającego bardzo wysoką jakość w przystępnych cenach.

Polecamy diatermie chirurgiczne SURTRON:

Diatermia Surtron 80D
Diatermia Surtron 80
Diatermia Surtron 120
Diatermia Surtron 160 

Więcej informacji na temat diatermii chirurgicznych Surtron, akcesoria do diatermii chirurgicznych, wybór, instrukcja obsługi SURTRON 80SURTRON 120SURTRON 160, SURTRON 50D i SURTRON 80D na naszym blogu:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Kontakt w sprawie produktów firmy LED SpA  - DIATERMIE CHIRURGICZNE– IMPORT, DYSTRYBUCJA 
Sklep internetowy: TMC POLSKA – SPRZĘT MEDYCZNY – SPRZĘT REHABILITACYJNY
PIOTR AMBROZIAK – tel: + 48 502-491-577
e-mail : sklep@tmcpolska.com.pl

© 2021 WARSZAWA TMC POLSKA – SPRZĘT MEDYCZNY – SPRZĘT CHIRURGICZNY – SPRZĘT REHABILITACYJNY
Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych


Sprawdź produkty z oferty naszego sklepu w super cenach!
Taniej nawet o 60%!
Sprawdź promocje >> >